Başkentte otobüsler her hafta dezenfekte ediyor

Ego Genel Müdürü Ömer Ulu, domuz gribine karşı alınan önlemler kapsamında toplu taşım araçlarının günlük temizliklerinin yanı sıra haftada iki kez dezenfekte edildiğini söyledi.

Her akşam otobüs ve metro vagonlarının iç ve dış olmak üzere ayrıntılı bir şekilde temizlenerek ertesi sabah yeniden vatandaşın hizmetine sunulduğunu anlatan Ulu, bunun dışında haftada bir kez mutlaka ameliyathanelerde kullanılan malzemeler ile tüm araçların dezenfekte edildiğini vurguladı.

Ulu, “Ancak içinde bulunulan dönemin hassasiyetine uygun olarak bu sayıyı haftada 2 güne çıkardık. Her akşam otobüs ve metro vagonları yıkandığı gibi domuz gribi virüsüne karşı haftada 2 kez dezenfekte ediliyor” dedi.

Ulu dezenfekte işlemlerini iki günden daha fazla yapamadıklarını da belirterek, “Bu dezenfektanlar haftada 2 günden fazla kullanılırsa daha başka olumsuzluklara yol açabiliyor. İlgili birimlere de danışarak haftada en az 2 kez tüm toplu taşıma araçlarını dezenfekte ediyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

Kent halkının sağlığını korumak üzere üzerlerine düşen görevleri yerine getirerek gerekli önlemleri aldıkları kaydeden Ulu, toplu taşım araçlarını kullananlara da bazı uyarılarda bulundu. Ulu, toplu taşım araçlarını çok sayıda insanın kullandığına işaret ederek, vatandaşların temizlik ve hijyen konusunda çok daha dikkatli olmalarını, yanlarında mutlaka dezenfektan bulundurmalarını önerdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.