‘Başbakan olmuyor çocuklarımız neden olsun’

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bir ilköğretim okulunda 210 öğrenciden 10 tanesi domuz gribi aşısı oldu.

Bolu’nun Mudurnu İlçesi Dumlupınar İlköğretim Okulunda 210 öğrenci bulunmasına rağmen, 10 öğrenci domuz gribi aşı yaptırdı.

Okul idaresi öğrencilerden domuz gribi aşısı için velilerden imza istedi. Okul idaresi imzalanan belgelerde şüphe olabileceğini düşünerek aşı olacak öğrencilerin velilerini tek tek arayarak okula gelmelerini istedi.

Bazı öğrencilerin velileri okula gelerek çocuklarına aşı yaptırmak istemediklerini söylerken, öğrenciler de ailelerine ve okul idaresine aşı olmak istediklerini söyledi.

Çocuklarının aşı olması için belge imzalayan öğrenci velileri, ”Başbakan olmuyor biz neden çocuklarımıza yaptıralım” diyerek almış oldukları karardan vaz geçtiklerini söyledi. Okul yönetimi ise, bu konuya karışamayacağını kararı ailelerin vereceğini söyledi.

Mudurnu İlköğretim okullarında bulunan 2 bin 700 öğrenciden çok az sayıda öğrenci domuz gribi aşısı olurken, Mudurnu Çok Programlı lisede ise, öğretmen ve görevlilerin yanısıra, 245 öğrenciden sadece 21 öğrenci aşı oldu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.