Baklava kasları ile yazı karşılayın (sixpacks kasları nasıl geliştirilir?)

Baklava kaslara sahip olmak için diyet ve egzersizden istedikleri sonucu alamayanlar soluğu vücut şekillendirme yöntemleri çin plastik cerrahlarda alıyor. 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tahir Gökhan Haytoğlu, vücut şekillendirmede kullanılan yöntemlerden birinin de Hi-Defination Liposuction olduğunu söyledi. Yöntemle ilgili bilgi veren Haytoğlu yöntemi, ‘insan vücudunu bir heykeltıraş gibi şekillendirebilen, klasik liposuctiondan farklı, sofistike bir teknik’ olarak nitelendirdi.

Bu yöntemin mutlaka vücut şekillendirme üzerine özel eğitim almış plastik cerrahlar tarafından uygulanması gerektiğine işaret eden Haytoğlu “Klasik liposuctionda bölgesel olarak biriken yağlar, kanüller yardımıyla vücuttan uzaklaştırılır. Hi- Def Liposuctionda ise ultrasound (ses dalgaları) kullanılarak, istenmeyen alanlardaki yağlar diğer dokulara zarar vermeyecek şekilde ayrıştırılır. Vücudun daha atletik bir görünüme kavuşması için olması gereken yerlere kas gölgeleri oluşturulur ve gerekirse bu yağlar kullanılarak daha kaslı ya da daha kıvrımlı vücut hatları ortaya çıkarılabilir” dedi.

Hİ – DEF LİPOSUCTİON İLE HANGİ SONUÇLAR ALINIR?

Haytoğlu, Hi- Def Liposuction ile yapılabilecekleri şöyle anlattı: “Erkeklerde kaslı ve atletik bir görünüm için karın bölgesinde baklava kasları (sixpacks) ve adonis kasları belirginleştirilir. Beldeki simit bölgeleri inceltilir. Pektoral denilen göğüs kasları ve omuz kasları belirginleştirilerek vücudun üçgenimsi bir hal alması sağlanabilir. Kadınlarda ise dümdüz ve sportif bir karın, sportif yan çizgiler, incecik bir bel ve kıvrımlı, kalkık popolar ile dolgun göğüsler elde edilebilir.”

2-3 CM’LİK DELİKLERDEN SES DALGASI ÇUBUĞU İLE YAPILIYOR

İşlemin yapılacağı alan küçük ise lokal anestezi, daha büyük bir alanda çalışılacak ise genel anestezinin tercih edildiğini belirten Haytoğlu, ”Bu yöntemi önceden işaretlenmiş alanlara özel bir solüsyon verilerek bu bölgelerin uyuşması ve daha kansız bir çalışma için kan damarlarının büzüşmesi sağlanır. Açılmış olan bir kaç tane 2-3 mm’lik delikten özel bir ultrasound (ses dalgası) çubuğu ile yağ hücrelerinin ayrışması sağlanır” diye konuştu. 

Dr. Haytoğlu, Hi – Def Liposuction yönteminin klasik liposuctiondan farkını ise;”Farklı bir dalga boyu ile cilt altına içeriden verilen ses dalgaları ile cildin oluşan boşluklara çok daha iyi adapte olması sağlanır. Bu işlemin sonucunda istenilen yerlere gölgeler oturtulabilir ve klasik liposuctiondan sonra görülebilen inişli çıkışlı görüntünün oluşmaması sağlanır” diye açıkladı.

İŞLEMDEN 3 GÜN SONRA NORMAL HAYATA DÖNÜLEBİLİR

İyileşme süreci hakkında da bilgi veren Dr. Haytoğlu, “Sınırlı alanlarda çalışılmışsa aynı gün, daha geniş alanlarda çalışılmışsa ertesi gün hastalar taburcu edilebilir. Kesi olmadığından hastaların normal hayatlarına dönmesi hızlıdır. 3. gün hastalar normal yaşantılarına dönebilir. İşlemin gerçekleştirildiği delikler, doğal kıvrım bölgelerinde olduğu için iyileştiklerinde hiç iz kalmaz. Üç hafta boyunca şekillendirici korselerin giyilmesi önerilir. Üçüncü haftanın sonunda vücudun şekli oturmaya başlar ve her geçen zamanda çok daha iyi bir sonuca ulaşılır” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.