Bakanlığının domuz gribi önlemi: Ceset torbası

Yerli halklar Wasagamach, Saint Theresa Point ve Garden Hill, ortak açıklamalarında, Sağlık Bakanlığının önlem olarak ceset torbası göndermesinden dolayı ”dehşete düştüklerini” bildirdi.

Büyük Şef David Harper da, ”Sağlık yetkilileri bizim bilmediğimiz bir şeyi mi biliyor? Bize ceset torbası göndermek yerine yardım edin, ilaç gönderin” dedi.

Yetkililer, yerli halkların zorlu koşullarda yaşadıkları için Kanadalıların geneline oranla domuz gribinden çok daha fazla etkileneceğini öngörüyor.

Bir başka şef Jerry Knott da ceset torbalarının halkın çoğunu endişelendirdiğini belirterek, ”Bu acaba, kendi başımızın çaresine bakmamız gerektiği anlamına mı geliyor?” sorusunu sordu.

Federal Sağlık Bakanı Leona Aglukkaq ise bu olayla ilgili acil bir soruşturma başlatacağını açıkladı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.