Bağışıklık sistemini kapatan ‘tuşlar’ bulundu

Arjantinli bilim adamlarının yaptığı araştırma sonunda, bağışıklık sistemini ”devreden çıkaran” moleküler mekanizmalar bulundu.

İngiliz ”Nature Immunology” dergisinde yayımlanan bilim adamlarının keşfe dair bu çalışması, beklenenin tersi yönünde etki göstermeyi sürdürmesi durumunda bağışıklık sisteminin durmasını ya da tümörle mücadele etmemesi durumunda sistemin harekete geçmesini sağlayabilecek.

Araştırma, bağışıklık sistemiyle ilgili hastalıkların tedavisinde yeni ufuklar açması nedeniyle önem taşıyor.

Bağışıklık sisteminin işleyişine ilişkin yeni keşif, kanser, şeker hastalığı, kas erimesi ve kireçlenmenin daha iyi tedavi edilmesinin yolunu açtı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.