Bağırsakları normalden iki kat uzun

Manisa’nın Salihli ilçesinde özel bir hastaneye başvuran Mehmet Ayaz’a (76), bağırsak tıkanıklığı teşhisi konuldu.

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Sait Yıldız tarafından ameliyat edilen hastanın normalde 1.5 metre olması gereken kalın bağırsağın uzunluğunun 3 metreye ulaştığı, bunun da tıkanıklığa neden olduğunu ifade eden Dr. Yıldız, şu bilgileri verdi:

”Normalde 1.5 metre olan kalın bağırsağın boyu 3 metreye ulaşmış. Kalın bağırsağın Sigma Volvulusu adı verilen ve 20 santimetre olması gereken bir bölümü 1.5 metre boyuna ulaşmış, bu da toplam bağırsak boyunu uzatmış. Hastada bağırsak tıkanıklığı oluşmuş ve rahatsızlık veriyordu. Ameliyatla fazlalığı çıkardık. Hasta sağlığına kavuştu.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.