“Bağımlı Olma Özgür Ol”

Bisikletleriyle bir araya gelen Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünün yaklaşık 50 öğrencisi, madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla kampüs içerisinde pedal çevirdi.

Etkinliği düzenleyen üniversite öğrencisi Hüseyin Günerhan, madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bisiklet turu düzenlediklerini söyledi.

İnsanların alkol, tütün ve uyuşturucu bağımlılığından kurtularak, spora, bisiklete binmeye ve sağlıklı yaşama teşvik etmek için çeşitli aktivitelerde bulunduklarını belirten Günerhan, şöyle konuştu:

“MADDE BAĞIMLILIĞI İNSANLARI KISITLAR”

“Bisiklet turuyla sporu ve sağlıklı yaşamı özendirmek amacıyla bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu amaçla bir araya gelerek insanları sağlıklı yaşam için bisiklete binmelerini, spor yapmalarını ve bağımlılıklardan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Eğer insanlar bağımlılıklardan uzak dururlarsa vatanını milletini seven insanlar yetişir. Geleceğin nesilleri bağımlılıklardan uzak kalmış ve sağlıklı bir yaşam sürmüş olur. Bisiklet sürerek özgürlüğü temsil etmek istedik. Madde bağımlısı olup dışlanmış insanları alışkanlıklarının kendilerini kısıtladıklarını, bu yüzden onları topluma kazandırmak için gençliğin ruh ve beden sağlığını tehdit eden bu soruna dikkat çekmek istedik.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.