“Aynı bedende biri kız, biri erkek”

Çarşamba günü hayata gözlerini açana ve belden aşağısı yapışık bebeklerin sağlık durumu giderek bozuldu ve tedavilerine yoğun bakım ünitesinde devam edildi.

Daily Mail’in haberine göre; Hindistan’daki Sadar Hastanesi’nden Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Raj Kumar Gupta, belden yapışık bebeklerde tek bir genital organ bulunduğunu, onun da kız genital organı olduğunu açıkladı.

Dr. Gupta, “İkinci genital organ eksik olsa bile, ikinci bebeğin erkek olmasından şüpheleniyoruz” dedi.

Hayallerinin yıkıldığını ifade eden ikizlerin annesi 24 yaşındaki Shivrajo Devi (24) ve fabrika işçisi 30 yaşınodaki baba Chhota Singh, tıbbi tedavi ve seyahat için yeterli paraya sahip olmadıklarını söyledi.

Ultrasonlar dahil hamileliği boyunca kapsamlı check-up’tan geçtiğini söyleyen anne, ikizlerinin yapışık doğacağına dair hiçbir fikrinin olmadığını belirtti ve “Çocuklarımın yapışık doğduğuna inanamıyorum” dedi.

Dr. Ravi Kumar Gupta ise yapışık ikizlerin nadir bir durum olduğunu açıklayarak, “İkizler tam büyüyememişler ve karın bölgesinden yapışıklar. Bebeklerin dört elleri var, hayati organları paylaşıyorlar ama en önemlisi iki ayağı paylaşıyorlar. Durumları stabil ama özel bakıma ihtiyaçları var. Onları çok gelişmiş bir hastaneye sevk ettik. Mucize bebekler çok güzeller ama bu ikizlerin hayatta kalma şansı her zaman azdır, uzun ömürlü olmaları hakkında bir şey söyleyemeyiz” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.