Aynı anda iki farklı ameliyat oldu

Denizli’nin Çardak ilçesinde yaşayan Hatice Aşkın (50) uzun süredir çektiği karın ağrısı şikayetiyle kentteki özel bir hastaneye başvurdu.

Burada yapılan tahlillerde Aşkın’ın safra kesesinde taş olduğu, kadın doğum uzmanınca yapılan incelemede rahminde tümör olduğu belirlendi.

Aşkın’a yaklaşık 2 saat süren operasyonda Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Evren Ceylan tarafından kapalı rahim ameliyatı, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Tekin ise kapalı safra kesesi ameliyatı aynı anda uygulandı.

Aşkın, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süredir ağrılarının olduğunu, cesaret edemediği için de doktora gidemediğini anlattı.

Ağrıları artınca doktora gitmekten başka çaresi kalmadığını belirten Aşkın, “Ben de bir daha o ağrıları yaşamak istemediğim için hiç düşünmeden ameliyat olma kararı verdim. Rahmimdeki sıkıntılardan dolayı onun da alınması gerekiyormuş. İki doktorum aynı anda ameliyat ederek kısa sürede sağlığıma kavuşmamı sağladı. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem az” diye konuştu.

Aşkın, bir gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.