Aydın’da domuz gribinden ölüm

doktor oneri

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, ”Domuz gribi teşhisi konulan bir vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti” dedi.

Vali Coş, hastalığından şüphelenilen kişilerin sağlık kuruluşlarında tedavi altına alındığını belirtti, şunları kaydetti:

”Bir ilçemizde tespit edilerek, sağlık kuruluşuna yatırılan ve ‘domuz gribi’ teşhisi konulan bir vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. Bundan dolayı üzgünüz. Bir kaç tane daha vaka var. Durumlarını takip ediyoruz. Şüpheli vakaların, temasta ve ilişkide bulundukları kişilere yönelik çalışmalarımız var.”

Aydın’da 1 milyon insanın yaşadığını, giriş çıkışlarla bu sayının daha da arttığını vurgulayan Vali Coş, şöyle devam etti:

”Bu kadar insan arasında 3-5 kişilik vaka çok değil. Önemli olan hastalığın yayılmasını engellemek. Hastalığın yayılmasının önlenmesi için başta okulları olmak üzere toplu yaşam alanlarında fevkalade duyarlı olunması gerekli. Çalışmalarımız, eksiksiz bir şekilde devam ediyor. Herhangi bir araç gereç eksiğimiz yok. Sonuç olarak, vaka konusunda herkesin fevkalade dikkatli olması lazım. Vatandaşlarımızın, hastalıkla ilgili işaretler, emareler ortaya çıktığı zaman en yakın sağlık kuruluşuna gidip, durumlarını inceletmelerinde fayda var. ‘Bana bir şey olmaz’ demememiz lazım. Bu işin sorumluluk içerisinde yapılması lazım.”

Vali Coş, eskiden şüpheli durumlarda alınan örneklerin, İstanbul ya da Ankara’ya gönderildiğini, şimdi ise İzmir’de de test yaptırılabildiğini, işlerin daha kolaylaştığını kaydetti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.