Aydın’da domuz gribi tatili

Eğitime 1,5 gün ara verildiğini bildiren Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, başvurulardaki yoğunluk yüzünden hastanelerde poliklinik sayısının artırıldığını, öğrenci devamsızlıklarının da yüzde 5’e çıktığını ifade ederek, şöyle konuştu:

”Domuz gribi nedeniyle il genelinde tedbirlerimizi aldık. Ancak artan öğrenci devamsızları ve hastane başvuruları nedeniyle, resmi tatilin başladığı 26 Kasım Perşembe günü öğle saatine kadar bütün ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime ara verilmesi kararını aldık.”

İldeki aşı çalışmalarının devam ettiğini, okullardan aşı taleplerini aldıklarını belirten Coş, 0-6 yaş çocukların aşılarının da sağlık ocaklarında uygulandığını sözlerine ekledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.