Atatürk Havalimanında ‘Zika virüsü’ bilgilendirmesi

Zika virüsünün sık görüldüğü ülkelere gidecek yolcuların bulunduğu terminallere gelen ekipler, burada hastalıktan korunma yollarına ilişkin broşürler dağıtarak, yolculara bilgi veriyor.

Atatürk Havalimanı Sağlık Denetleme Merkezi Baştabibi Dr. Aykut Yener Kavak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu hastalığın özellikle Orta ve Güney Amerika’da bir endemiğe yol açtığını ifade ederek, “Dünya Sağlık Örgütü, 1 Şubat’ta tüm üye ülkelerine bunun bir halk sağlığı acil durumu olduğunu duyurdu” diye konuştu.

Kavak, Atatürk Havalimanında da tedbirlerin artırıldığını, özellikle virüsün sık görüldüğü bölgelere seyahat eden yolcuları bilinçlendirmeye çalıştıklarını belirtti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.