Atatürk Havalimanı’nda kan bağışı kampanyası

Kampanyanın tanıtım törenine, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı (PİLVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Belpınar, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç ile bazı vatandaşlar katıldı.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ulutaş, törende, kan bağışına yönelik faaliyetleri desteklediklerini söyledi.

Kan bağışıyla insanların can kurtarmanın yanında kendi sağlığını da kurtardığını belirten Ulutaş, “Çünkü senede en az iki kere kan vermek sağlıklı bir insan için şart. Kan verdiğin zaman hücreleri de yeniliyorsun. Hem insani hem de İslami bir hizmettir” dedi.

PİLVAK Yönetim Kurulu Başkanı Belpınar ise kampanyayı çatışmalarda yaralanan güvenlik kuvvetlerine yardımcı olmak amacıyla düzenlendiklerini ifade etti.

Kampanyaya katkıda bulunanlara teşekkür eden Belpınar, “Gelen, giden yolcuların, karşılayan vatandaşların, buradan çalışan görevlilerin ve diğer tüm insanların kan bağışı konusunda katkılarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Genç de kurum olarak her türlü afet ve sıkıntılı durumlarda kan ihtiyacını mutlaka karşıladıklarını belirtti.

Türk Kızılayının Güneydoğu’daki olaylarla ilgili gerekli tedbirleri de aldığını dile getiren Genç, “Bu çerçevede yapılan onurlu ve güzel davranıştan dolayı biz de mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde kurulan stantta vatandaşlar ile çalışanlar kan bağışında bulundu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.