“Angelina Jolie yanağı hayal değil”

“Hollywood yanağının sırrı çıkık elmacık kemiği ve içe çekik gergin yanaklarda” diyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, birçok Hollywood yıldızının tercih ettiği yanak estetiği hakkında şunları söyledi:

“Bir yüzün güzel olarak kabul edilmesi için altın orana uyum sağlaması gerekir. Yanak estetiğindeki altın oran ise yanak ve çenenin kendi içinde bir üçgen oluşturmasıdır. Yüzün güzelliğini, çekiciliğini ve estetik görünümünü belirleyen en önemli unsurlardan birisi de budur.

“HOLLYWOOD YANAĞI”NIN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Hollywood yanağının özelliği, çıkık ve köşeli elmacık kemiği, tıpkı bir gamze gibi içe çökük ve gergin yanaklardır. Birçok kişi dolgun yanaklara sahip olduğu için tıpkı bir bebek gibi olduğundan daha kilolu görünür. Kişi ne kadar kilo verirse versin yanaklar yine de dolgun görünmeye devam eder. Yanaklarda görülen bir başka sorun da elmacık kemiği belirsiz, yanaklar ise yerçekiminin ve yaşlanmanın etkisi ile fazla çökük ya da sarkıktır.

ANGELİNA JOLİE’NİN YANAK ESTETİĞİ

Angelina Jolie’nin çocukluk ve gençlik fotoğraflarına bakıldığında tombul yanaklarının şimdiki haline nasıl geldiği çok net anlaşılabilir. Şu anki çıkık ve köşeli elmacık kemikleri ile ince ve düz yanaklarının sırrı yaptırmış olduğu yanak estetiğindedir. Hollywood yanağı estetiği yanaklardaki fazla yağın çıkarılması işlemidir. Bunun için ağız içinden 1 cm’lik bir kesi açılır ve yanağın dışında herhangi bir şekilde dikiş izi oluşmaz. Lokal anestezi altında ortalama 30 dakika süren bir operasyonla yanaklardaki fazla yağ hücreleri alınır.

YANAK ESTETİĞİNDEKİ RİSKLER NELERDİR?

Mutlaka alanında uzman estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Kişinin yüzünde altın oranla uyumlu bir üçgen oluşturabilmek için yanaklardan ne kadar yağ hücresi alınacağı, elmacık kemiğinin ve çenenin şekli çok önemlidir. Kişinin yüzünün ihtiyacına göre elmacık kemiği çıkıklığı ile yanak inceltmenin bir arada yapılması gerekebilir. Yine çenenin şekli de istenen görünüme kavuşulması için önemlidir. Estetik operasyondan önce yüzün durumuna göre uygulanması gereken işlemler hastayla birlikte belirlenir. Ve operasyon bu plana göre gerçekleştirilir.

İYİLEŞME SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Hollywood yanağı estetiği ile daha simetrik, daha genç bir görünüme kavuşulur. Ayrıca yüzdeki yorgun ifade de ortadan kalkar. Ameliyattan sonra iki yanağın içinde ufak kendiliğinde eriyen dikişler olur. Bu süre içinde kolay yenilebilir yiyecekler tüketilmelidir. Enfeksiyonu önlemek için gargara kullanılması tavsiye edilir. Hasta aynı gün işine gidebilir. Yanağın tam şekli 4 ya da 5 hafta içinde tam olarak ortaya çıkar.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.