Alzheimer’da psikolojik destek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, projeyi hayata geçirmek için Türkiye’den de ortak kuruluş arayan ana yüklenici Torino Belediyesinin, 2008 yılında çekilen ”Bakım Personelinin Demanslılarla Bir Günü Filmi” ve 2009 yılında hazırlanan ”Demanslı Yıllara Değer Katan Aktiviteler Kitabı” gibi çalışmaları nedeniyle Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü ile temasa geçtiği ifade edildi. Yapılan görüşmeler sonunda projeye dahil edilen Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğünün, projenin Türkiye’deki yürütücüsü olmasına karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, İtalya, İspanya ve Romanya’yla birlikte Türkiye’den Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü ile yürütülecek projeyle, Demans ve Alzheimer hastalarına bakım verenlerin yaşam ve hizmet kalitelerini arttırmak, iş piyasasında pozisyonlarını güçlendirmek ve sosyal uyumlarına katkıda bulunulmasının amaçlandığı kaydedildi.

Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Da Vinci-Yenilik Transferi kapsamında çalışmalarına başlanan ”Ring Projesi”nin tanıtım toplantısının da Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü’nde gerçekleştirildiği belirtildi.

Projenin ilk açılış toplantısının 25-28 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın San Sebastian şehrinde yapıldığı kaydedilen açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliği yapacağı Ring Projesi’nin 2. Avrupa Toplantısı’nın ise 9-11 Aralık 2010 tarihlerinde İstanbul’da yapılacağı kaydedildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.