Almanya’da içki tüketimi endişe verici

doktor oneri

Alman hükümetinin uyuşturucuya karşı mücadele sorumlusu Sabine Baetzing, bugün Berlin’de yaptığı açıklamada, 2008 yılında 2007 yılında olduğu gibi çok sayıda gencin içki içerek hastanelerde yoğun bakıma alındığını belirtti.

Almanya’da 2007 yılında 10 ile 20 yaş arasında 23 bin 165 çocuk ve gencin aşırı alkol yüzünden hastaneye kaldırıldığını, bunun bir rekor olduğunu ifade eden Baetzing, 2008 yılında da bu sayının çok yüksek olduğunu, bu konuda daha fazla önlem alınması gerektiğini kaydetti.

Aşırı içki tüketimi sorununun sadece gençlerde değil, yetişkinlerde de mevcut olduğunu belirten Baetzing, Almanya’da yaklaşık 10 milyon insanın aşırı derecede alkol tükettiğini ve yaklaşık 1,3 milyon alkol bağımlısı bulunduğunu söyledi.

Baetzing, içki tüketiminin çok az gerilemeye başladığını, ancak Almanya’nın bu alanda hala dünyada en fazla içki tüketilen 10 ülke arasında yer aldığını ifade ederek, bunun, toplumda içkiye karşı fazla eleştirel yaklaşılmamasından kaynaklandığını kaydetti.

Baetzing, yeni yasaların faydalı olacağına da inanmadığını belirterek, bu nedenle en azından içki tüketiminde kontrollerin daha sıkı tutulması gerektiğini sözlerine ekledi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.