Alman halkı domuz gribi aşısı olmak istemiyor

DAK sağlık sigortası tarafından yapılan araştırmaya göre, halkın yüzde 62’si kesinlikle ya da muhtemelen aşı olmayacağını söyledi.

Araştırmada, aşıya karşı olanların oranının özellikle Bavyera ve Baden-Württemberg eyaletlerinde çok yüksek olduğu, bu eyaletlerde vatandaşların sadece yüzde 9’unun kesinlikle aşı olacağını söylediği belirtildi.

Almanya çapında da kesin aşı olacağını söyleyenlerin oranının yüzde 14 olduğu kaydedildi. Halkın yüzde 24’ü de bu konuda kararsız.

Alman halkı domuz gribi aşısı olmak istemiyor

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.