Alarm düzeyi 5’e çıkarılabilir

doktor oneri

WHO sözcüsü Gregory Hartl, düzenlediği basın toplantısında, New York’taki vakalara atıfta bulunarak, şüpheli vakaların kesinleşmesi halinde bunun domuz gribinin Meksika dışında da yayıldığı anlamına geleceğini ve alarm düzeyinin 5’e çıkarılabileceğini belirtti.

ABD’li yetkililer, ABD’de 45 şüpheli vakanın bulunduğunu açıklamış, dün New York’ta 28 kişinin hastalık belirtilerinin domuz gribinden kaynaklandığı anlaşılmıştı. Yetkililer 17 vakanın şüpheli olduğunu bildirmişti.

WHO dün alarm düzeyini 3’ten 4’e çıkarmıştı. WHO’nun alarm düzeyini 4’üncü evreye çıkarmasının, hastalığın en az bir ülkede insandan insana geçtiği anlamına geldiği belirtiliyor.

SALGIN ALARM SEVİYELERİsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.