Aksaray’da 2 kişide domuz gribi

Aksaray Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Şeyda Soydan, İl Genel Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, kentte grip belirtileri görülen 5 kişiden 2’sinde, Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü’ne gönderilen tahlillerinde domuz gribi virüsüne rastlandığını belirtti.

Soydan, virüs taşıdığı belirlenen iki kişinin kontrol altında tutulduğunu, hastaların durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanlığı’nın aşı programı kapsamında Aksaray’a 2 bin aşı gönderildiğini belirten Soydan, ilk etapta sağlık personelinin aşılanmasına başlandığını, normal grip aşısında olduğu gibi yumurtaya alerjisi olan kişilerin ve 20 haftadan az olan gebeliklerde domuz gribi aşısının yapılmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.