Akdağ: Türkiye aşı üretilebilir

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’nin kendi aşısını üretmesinin artık zamanı geldiğini belirterek “Bu sadece parayla olan birşey değil” dedi.

Türkiye’nin artık ofset anlaşmalar yaparak aşı üretecek büyüklüğe eriştiğini belirten Akdağ, mevsimsel grip aşısı üreticilerinden de Türkiye’de üretim yapma konusunda teklif geldiğini ifade etti.

Akdağ, “Türkiye’de mevsimsel grip aşısının üretilmesi ileride bugünküne benzer durumlarda Türkiye’nin elini güçlendirecektir” dedi.

Bakan Akdağ, H1N1 salgınından sonra vatandaşların daha fazla mevsimsel grip aşısı vurdurmasını beklediklerini de belirterek üretici firmaların Türkiye’ye gelebileceğinin sinyalini verdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.