Akdağ: Kızım ve oğlum domuz gribi oldu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 24 yaşındaki oğlu Muhammed ve 4 yaşındaki kızı Remziye’nin de domuz gribi olduğunu açıkladı.

Akdağ, “Çocuklarımı aşılatmaya fırsat bulamadı. Kızım hastalığı geçirdi, daha önce de ağabeyi geçirmişti. Oğlum ağır, kızım ise biraz hafif atlattı” diye konuştu.

Akdağ, bir baba olarak neler hissettiğini şu sözlerle anlattı: “Herkes ne kadar tedirgin olduysa ben de o kadar tedirgin oldum.”

TATİL UZAYACAK MI?
Recep Akdağ, domuz gribi salgını nedeniyle sömestr tatilinin öne çekilmesi ya da Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasının şu an gündemde olmadığını söyledi.

Ancak Bakan Akdağ, Bilim Kurulu’nun konuyla ilgili bir karar verebileceğini belirtti.

50 YAŞ ALTINA AŞI
Sağlık Bakanı Akdağ, ölümlerin yüzde 60’ının görüldüğü 50 yaş altı risk gruplarının da aşılanmaya başlanabileceğini açıkladı.

Akdağ, “Sağlık çalışanlarının yarıdan fazlası aşılandı. Hacıların da büyük bölümünün aşılandığını biliyoruz” diye konuştu.

UKRAYNA’YA İLAÇ YOK
Recep Akdağ, domuz gribi salgının en çok etkilediği ülkelerden Ukrayna’nın Türkiye’den yardım talebinde bulunduğunu da açıkladı.

Akdağ, “Ukrayna DSÖ ve birçok ülkeden yardım talep etti. Onlarla tecrübe alışverişi yapabiliriz ancak aşı ve ilaç gönderemeyiz” dedi.

Foto Galeri: Domuz gribi nedir?

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.