Aile hekimleri ceza puanı uygulamasına tepkili

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Dr. Hacı Yusuf Eryazgan, 22 bin aile hekimini temsilen yaptığı açıklamada, Ocak 2015’te yürürülüğe giren Aile Sağlığı Merkezleri nöbetlerine ve o nöbetlerle birlikte gündeme gelen uygulamalara tepki gösterdi.

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının nöbetler konusundaki davalarını, sendikaların da desteğiyle sürdürdüklerini ifade eden Eryazgan, nöbet sisteminin tüm illerde farklı uygulandığını, il idarelerinin de ceza puanı uygulamasında, Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı hareket ettiğini ileri sürdü.

“TÜM İLLERDE EŞİT UYGULAMA YAPILMASINI İSTİYORUZ”

Eryazgan açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bazı illerimizde ceza puanları zaman aşımına uğratılırken; bazı illerde ise ceza puanı verilmemesi yönünde kararlar alınmıştır. Mersin, Çorum ve Hatay’daki aile hekimlerine ise nöbet, kanunu her yönüyle uygulanmış, cezalar ardı ardına kesilmiştir. Bizler AHEF olarak, bu uygulamayı açık seçik mobing olarak görüyor ve kınıyoruz, yetkilileri göreve çağırıyoruz. Bu eşit ve adil olmayan uygulamanın bir an önce durdurulmasını talep ediyoruz.”

Eryazgan, Anayasa ve hukuk kuralları çerçevesinde özlük haklarının tekrar düzenlenmesi, ceza puanlarının kaldırılması ve tüm illerde eşit uygulama yapılması gerektiğini söyledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.