AHEF, Bakan Müezzinoğlu ile buluştu

İstanbul’da gerçekleştirilen görüşmede, Dr. Gürsel Özer, Dr. Fevzi Turgut, Dr. H Yusuf Eryazgan, Dr. Mehtap Gürbüz Aslan, Dr. Yavuz Erden, Dr. Alp Karan ve Dr. Orhan Tekin’den oluşan AHEF Heyeti, Bakan Mehmet Müezzinoğlu’na aile hekimlerinin sorunlarını iletti, sahanın beklentilerini anlattı.

Görüşmede, sağlıkta şiddet, aile hekimlerinin cumartesi nöbetleri, olası sözleşme fesihleri, doktorların özlük hakları ve yıpranma payı gibi konular ele alındı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş’ün de katıldığı görüşmeden, iletişimin artarak devam etmesi kararı çıktı.

Türkiye’deki 22 bin aile hekimini temsil eden AHEF ile Sağlık Bakanlığı arasındaki ilk temas, geçen hafta düzenlenen ortak çalıştayda kurulmuştu. Türk Halk Sağlığı Kurumu’ndan üst düzey yetkililerin de katıldığı iki gün süren çalıştayda, aile hekimliğinin sorunları masaya yatırılmış; çözüm önerileri ve projeler ortaya konmuştu.

AHEF, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na çalıştayda oluşturulan raporu da sundu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.