Adana’da domuz gribi şüphesiyle 3 ölüm

doktor oneri

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçen hafta yüksek ateş şikayetiyle 45 başvuru oldu. 6 kişi domuz gribi olarak da bilinen H1N1 virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı. Hastanede özel birimler oluşturuldu ve acil hasta kabulü durduruldu.

Tedavisi süren 2 Suriyeli ve 4 aylık hamile bir Türk hayatını kaybetti. Adana Valisi Mustafa Büyük, ölen 3 kişiden alınan örneklerin incelendiğini ve ölüm nedenleri için henüz domuz gribi denilemeyeceğini söyledi. İncelemeler sürüyor.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.