‘Acı yoksa kazanım da yok’ uydurmaymış

doktor oneri

United Press International’ın haberine göre, ABD’nin New Jersey Tıp ve Dişçilik Fakültesi uzmanları, sporun acı veya ağrı verici olmaması gerektiğini belirterek, sportif faaliyetlerde bulunan gençlere, sakatlanma riskini azaltmak için başlamadan önce ısınmaları ve faaliyetin sonunda yavaş yavaş soğumaları gerektiğinin öğretilmesinin önemine işaret etti.

Genellikle sportif faaliyet veya karşılaşma sona erdiğinde, herkesin bırakıp gittiğini, ancak bunun doğru olmadığını belirten uzmanlar, yeni eğilime göre, sportif faaliyetin sonunda da bazı tür egzersizlerle yavaş yavaş soğumanın önerildiğini kaydetti.

Amerikalı spor hekimleri, genç sporcuların, sportif aktiviteleri sırasında acı duymamaları gerektiğinin altını çizerek, genç sporcuların aşamalı egzersiz yapmaları ve yetişkinlerin yaptığı gibi azar azar hızlarını artırmalarının gerektiğini belirtti.

Uzmanlar, spor hekimliğinde yeni eğilime göre, spor yapan gençlerin ve öğrencilerin, sakatlanma riskini azaltmak amacıyla ısınma ve soğuma hareketleri için hafif koşu, hafif fitness egzersizleri veya koşu bandında 30 dakika gibi belirli sürede belli sayıda hareket tekrarı gibi faaliyetlerde bulunabileceklerini kaydetti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.