ABD’de domuz gribi, Meksika’da alarm

Meksika Sağlık Bakanı Jose Angel Cordoba, Meksiko ile çevresinde üniversiteler dahil okulların bugün tatil edildiğini açıkladı. Cordoba, ayrıca grip belirtileri gösteren kişilerin işlerine gitmeyip evde kalması ve halkın gerekmedikçe kalabalık mekanlardan uzak durması tavsiyesinde bulundu. 

Bakanlık, bu yıl uzayan grip döneminde halen 79 kişinin tedavi altında bulunduğunu, son günlerde bu konudaki vaka sayısında da artış görülmediğini belirtti.

Kanada hükümeti de yakın dönemde Meksika’yı ziyaret edenlerin hastalık belirtileri gösterebileceği gerekçesiyle doktorlardan dikkatli olmalarını istedi.

ABD’DE 7 KİŞİ DOMUZ GRİBİ
ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezinden yapılan açıklamada ise California ve Texas eyaletlerinde 7 kişiye bir çeşit domuz gribi tanısı konulduğu, hastaların tümünün iyileştiği belirtildi. 

Açıklamada, yeni vakalar olabileceği, ancak bunun büyük bir endişe kaynağı olacağının düşünülmediği ifade edildi.

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi yetkilileri, bunun Meksika’daki grip salgınıyla ilgisi olup olmadığı konusunda henüz emin değil.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.