ABD’de 6 kişiye canlı bağışçılardan böbrek nakli

doktor oneri

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, Northwestern Memorial hastanesinde birbirlerini tanımayan bağışçı ve hastalardan oluşan 12 kişi geçen hafta üç gün boyunca ameliyata alındı. Ameliyatlar sırasında doktorlar canlı bağışçılardan hastalara böbrek nakli yaptı. 

Hastanenin böbrek nakil bölümünün yöneticisi doktor Joseph Leventhal, düzenlediği basın toplantısında, bu tür bir nakil işleminin genellikle daha geniş kapsamlı ulusal programlar çerçevesinde yapıldığına dikkati çekerek, ameliyatların başarılı geçtiğini söyledi. 

Toplantıda bağışçılar böbreklerini verdikleri hastalarla ilk kez bir araya geldi.

Bağışçılardan Kimberly Cooper, böbreğini “hayatına daha fazla amaç katmak için” verdiğini belirterek, böylece birine gerçekten yardım ettiğini hissettiğini söyledi. 

VIDEO – ORGAN NAKLİNDE UMUT VERİCİ ÇALIŞMAYA İMZA ATILDIsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.