80 milyon Euro’luk mücevher soygunu

doktor oneri

Fransız polisi, aralarında kuyumcuda çalışan bir güvenlik görevlisi ile tanınmış birkaç gangsterin de olduğu 25 kişinin soruşturma altında olduğunu açıkladı.

Bu kişilerin, soygunda ya da soygun hazırlığında yer almak, mücevherlerin satılması girişimine yardımcı olmak gibi eylemlerle suçlandıkları kaydedildi.

Aralarında kadınların da olduğu zanlıların 22 ila 67 yaşları arasında oldukları ve baskınlarda yüz binlerce nakit euro ile silahların da ele geçirildiği bildirildi.

Soyguncuların, Fransa’nın elit tabakasına mensup birçok ünlü ile görüştüğü, aralarında Harry Winston kuyumculuğun bir güvenlik görevlisinin de bulunduğu kişilerden soygun için yardım aldıkları belirtildi.

Fransa İçişleri Bakanı Michèle Alliot-Marie, Fransa’daki en büyük mücevher hırsızlığını aydınlatan operasyonda yer alan polisleri kutladı.

ÜNLÜ MÜŞTERİLER

Harry Winston’ın müşterileri arasında İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, şarkıcı Madonna ve aktrisler Gwyneth Paltrow, Scarlett Johansson gibi ünlü isimler yer alıyor.

Fransa tarihinin en yüksek değerdeki mücevher soygununda, bir kısmı kadın kılığındaki soyguncular, Paris’in Montaigne Caddesi’nde bulunan Harry Winston kuyumcu zincirine bağlı mağazayı tabancalar ve el bombalarıyla basmışlar, soyguncular 80 milyon euro değerindeki mücevherleri alarak kayıplara karışmayı başarmışlardı.

Lloyd sigorta kuruluşu, soyguncuların yakalanmasını sağlayacak ihbara 1 milyon dolar ile ödüllendirileceğini duyurmuştu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.