600 bin çağrının sadece 30 bini gerçek çıktı

Taş, Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda 112 Acil Servis Hizmetlerinin tanıtımına yönelik basın toplantısı gerçekleştirdi.

Kentte 2002 yılında yalnız bir 112 Acil Servis istasyonunun bulunduğunu hatırlatan Taş, bugün itibarıyla il genelindeki istasyon sayısının 26’ya çıktığını kaydetti.

Bu istasyonlarda 46 ambulansın bulunduğunu aktaran Taş, hastaların durumuna ve mevsimine göre hizmet vermeye çalıştıklarını dile getirdi. Çelikhan, Sincik ve Gerger ilçesinde paletli ambulansların kış aylarında hizmet verdiğini anımsatan Taş, hava ambulansıyla da bir yılda 90 hastayı Türkiye’nin çeşitli illerine götürdüklerini anlattı.

En büyük sıkıntılarının asılsız çağrılar olduğuna işaret eden Taş, şöyle konuştu:

“Asılsız çağrılar bizleri üzmektedir. Bir yılda 600 bin çağrı almışız. Bu bir yılda aldığımız 600 bin çağrının sadece 30 bini gerçek çıktı. Bu bizim çok vaktimizi alıyor. Bu konuda hukuki işlemler de başlatıyoruz. İnsanlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Herkes birgün bu ambulansa kendisi veya yakınının ihtiyaç duyacağını unutmasın.”

Trafikte de sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Taş, siren sesinin duyulmasıyla sürücülerin kenara çekilerek ambulansa yol vermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.