50 yaşından sonra estetik yaptırılır mı?

Geçtiğimiz ay 49 yaşını geride bırakan Ünlü Şanatçı Celine Dion, 50 yaşındaki kadın kuşağının en güzel temsilcileri arasında gösteriliyor. 1997 yılındaki Titanic filminin şarkısı ‘My Heart Will Go On’ ile tanınan sanatçı, verdiği demeçte “Kadın olmaktan gurur duyduğunu söylüyor.”

Plastik, Rekonstrüktif ve Esteti Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, Celine Dion’un bu demecine atıfta bulunuyor ve 50’li yaşların insan hayatındaki anlamı üzerine şunları söylüyor:

“Celine Dion, zamanın geri döndürülemez etkisini hissediyor olmalı ki, ‘Kendi güzelliğim ve bakımım için özel uygulamalar konusunda yeni bilgileri araştırıyorum. Aradığım bir mucize değil elbette, sadece bakım için. Estetik cerrahinin bize getirecekleri konusuna çok açığım…’ diyor. 50 yaş bir kadın için ne anlam ifade eder? Hayatta artık her şeyin yoluna koyulduğu bu yaşlar insan hayatının en keyifli yıllarına denk düşer. Kendisine bakan ve sağlığına dikkat eden kadın hastalarım bana 50’li yaşların hayattan keyif almak için en güzel zamanlar olduğunu söylüyor.”

Op. Dr. Bayraktaroğlu, 50’li yaşlarda yaptırılabilecek estetik uygulamaları ise şöyle anlatıyor:

Botoks: Botoks için yüzyılın icadı desek yanlış olmaz. Gelişen tıp teknolojisi her dem başta kırışıklıklar için imdada yetişiyor. Kısa sürede etkisini göstermesi ve 35 yaş sonrasında düzenli olarak uygulanması halinde yaşı yavaşlatan müthiş bir çözüm.

Kolajen Dolgu Uygulamaları: Özellikle alt yüz, çene, yanak alanlarımız ve çene kavsinin tekrar oluşturulması için önemli uygulamalardır. Ayrıca kolajen dolgular çökme ve sarkmaların olduğu alanları tazelemek için idealdir. Çünkü kolajen, cilde doğal gerginliğini ve tazeliğini verir. Uygulama kolaylığını da düşününce zamanın etkilerini mutluluğa çevirmek için mükemmel bir tercihtir.

Göz Kapağı Estetiği: Yaşa ve yer çekimine bağlı olarak göz kapakları ve çevresi sarkar. Özellikle son yılların eğlencesi sosyal medya sizin için vazgeçilmezse göz çevreniz daha da sorunlu hale gelebilir. İşte bu gibi durumlarda düşük göz kapağı kaldırılarak daha genç ve zinde bir görüntü elde edebilirsiniz. Hem de düşük göz kapağının verdiği görme bozukluğunu da gidermiş olursunuz.

Burun Ameliyatı: Eğer burnunuzun yapısından sağlık sorunları nedeniyle memnun değilseniz 50 yaş burun ameliyatı için ideal zamandır. Yüzünüz daha fazla deforme olmadan bu ameliyatı gerçekleştirip daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam elde etmek mümkün.

Yüz Germe: Cildiniz gevşek ve bu durum sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyor olabilir. Lütfen böyle bir durumda 50 yaşınızı geçirmeden yüz germe ameliyatı olun. Yüzdeki sarkmaları toparlayıp daha genç ve sağlıklı bir görünüm için bu ideal zamanı kaçırmayın.

El Gençleştirme: Yaşımızı gizleyemediğimiz nadir yerlerden birisi de ellerdir. Hayatımız boyunca çoğu zaman dikkatsizce kullandığımız ellerimiz 50 yaş civarında özel ilgiyi hak ediyor. Yaşlılık lekelerini Somon DNA’sı gibi pek çok farklı yöntemle giderip daha sağlıklı ve genç bir görünüm elde etmek mümkün. Lütfen ellerinizi ihmal etmeyin.

saglikdanisma hakkında 20408 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.