5 yolcuya daha ulaşıldı

doktor oneri

Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye’ye giriş yaptığı esnada bir yolcusunda domuz gribi virüsü tespit edilen uçağın, geride kalan 8 yolcusundan 5’ine daha ulaşıldığı, 5 kişinin genel sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Daha önce Atatürk Havalimanı’ndan ülkemize giriş yaptığı esnada 1 yolcusunda domuz gribi (A/H1N1) virüsü tespit edilen ve bunun üzerine diğer muhtemel temaslılarına ulaşılmaya çalışılan uçağın, geride kalan 8 yolcusundan 5’ine daha ulaşılmıştır.

İrtibat sağlanan 5 kişinin genel sağlık durumları iyi olup, takipleri il sağlık müdürlüklerince titizlikle sürdürülmektedir.

Böylece, hastayla birlikte toplam 166 yolcudan 163’üne ulaşılmış olup geriye kalan 3 yolcuya ulaşma çalışmaları ise tüm hızıyla sürdürülmektedir.”saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.