5 yaşında, 80 kilo ve ‘durdurulamıyor’

5 yaşında 80 kiloya ulaşan Misael Caldogno Abreu’nun fazla kiloları nedeniyle boğulma riski taşıdığı belirtiliyor. Her gece uyurken defalarca nefes alması duruyor ve sonra tekrar başlıyor. Ailesi ise onun gece uykusunda ölmesinden endişe ediyor.

Hürriyet’in haberine göre, 38 yaşındaki baba Manoel Abreu, “Her şey onun için o kadar zor ki bir yetişkin ağırlığında ama sadece bir bebek. Kalbi çok fazla basınç altında zorlukla çalışıyor. Eğer oğlum tedavi edilmezse büyük ihtimalle ölecek” dedi.

DURDURULAMAYAN BİR İŞTAHI VAR

Doktorlar ise Misael Caldogno Abreu’nun nadir görülen ve durdurulamayan bir iştaha neden olan Prader-Willi sendromu nedeniyle böyle olduğunu düşünüyor. Düşük yağlı bir diyet yapmasına ve her gün 40 dakika yürümesine rağmen küçük çocuk hala kilo almaya devam ediyor.

1 AYDA 3 KİLO ALDI

Anne Josiane Caldogno Abreu ise oğlunun bebekliğinden beri hızla kilo aldığını, oğlunu emzirdiği dönemde bile normalden çok daha iştahlı olduğunu söyledi.

Oğlunun 1,5 yaşına gelmesiyle endişelenmeye başladıklarını söyleyen Anne Josiane Caldogno Abreu, “Çünkü 1 ayda 3 kilo alıyordu ve gittikçe ağırlaşıyordu. Oğlumun durumu çok karmaşık. Onu her an kaybedebileceğimizi biliyoruz. Bazen uyurken nefes alıp almadığını anlamak için onu izliyorum. Sürekli gözyaşı döküyorum çünkü ona yardım etmek istiyorum ama ayrıca onunla çok gurur duyuyorum çünkü o bir savaşçı. Ben sadece oğlum için yaşıyorum. Diğer çocukların yaptığı hiçbir şeyi yapamıyor. Bu da onu üzüyor” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.