47 yıldır hastanede kalan hasta öldü

Askerliğini tamamladıktan sonra rahatsızlanan Abdullah Kozan, 1968 yılında hastaneye yattı.

Kimsesi olmadığı için hastanede yatıp kalkan Kozan, dünyaya sadece hastanenin penceresinden baktı.

Solunum yetersizliği sebebiyle Bursa Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Kozan, Kurban Bayramı’nın ikinci günü hayatını kaybetti.

Abdullah Kozan’ın kaldığı süre boyunca hastanede 20 başhekim görev yaptı.

Bursa Devlet Hastanesi’nde 25 yıl önce işe başladığını belirten Başhemşire Nedime Tuner, “Gerektiğinde bize yardımcı olurdu. Röntgenleri alır gelirdi, taşınacak bir şey varsa ucundan tutardı” dedi.

Abdullah Kozan’ın kimsesi olmadığını düşünen hastane yönetimi, kardeşi olduğunu söyleyen Hasan Kozan’dan kimlik bilgilerini istedi.

Abdullah Kozan ile Hasan Kozan’ın kardeş olduğu belirlenince de cenaze kendisine verildi.

Abdullah Kozan, İnegöl’e bağlı Esenköy’de toprağa verildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.