40’lı yaşlardaki doktorlara güvenin!

Doktorların yaşları ve tedavilerinin başarılarının incelendiği araştırmadan ilginç bir sonuç çıktı.

Dünyanın en prestijli eğitim kurumlarından Harvard Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırmada, hastaların genç ve yaşlı doktorlar arasında yaptığı tercihlerin sonuçları incelendi.

730 bin kişinin hastane kayıtları mercek altına alındı ve doktorların yaşları ile uyguladıkları tedavilerin başarısına baklıldı.

Buna göre, 60 yaş ve üzeri doktorlar tarafından tedavi edilen hastaların ölüm riski, 40 yaş ve altı doktorların ilgilendiği hastalara göre daha yüksek.

Dikkat çekici sonuca ilişkin üniversitenin uzamanlarından gelen değrlendirme, “Genç doktoru tercih etmek sanıldığı kadar korkutucu değil. Aksine, kendinizi daha güzenli ellere teslim ediyor olabiirsiniz” şeklinde oldu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.