39 yıllık vasiyet iki hayat kurtardı

Batman’da hemşire kızı Emel Nergis’in yanında yaşayan Şaban Nergis‘in, 20 gün önce beynine kan pıhtısı atması sonucu beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine 39 yıl önce yaptığı vasiyeti yerine getiren ailesi, Nergis’in organlarını bağışladı.

Nergis’in karaciğer ve böbrekleri Malatya ve Diyarbakır’daki hastalara nakledilmek üzere gönderildi. Nergis’in kızı Emel Nergis, gazetecilere yaptığı açıklamada, 32 yıl Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalıştıktan sonra gönüllü olarak Batman’a geldiklerini belirterek, babasıyla kentte yaşamaya başladıklarını söyledi.

Nergis, “Batman’ı çok sevdik. Babam burada gayet sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyordu. 20 gün önce beynine kan pıhtısı attı. Hastanede yoğun bakıma alındı. Beyin ölümü gerçekleştikten sonra organlarının tümü bağışlandı. Babamın vasiyeti üzerine organlarını bağışladık. Babam yaşlı olduğundan iki organı karaciğer ve böbrekleri iki hastaya hayat verdi. Malatya ve Diyarbakır’a organlar gönderildi. Bu nedenle çok mutluyuz” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.