38 pratisyen hekimden 2’si göreve başladı

Şırnak Sağlık Müdürü Vekili Muhsin Hayyam Elçi, kasım ayında bakanlıktan 13 uzman ve 38 pratisyen olmak üzere toplam 51 hekim taleplerinin olduğunu, bakanlığın talepleri kadar atama yaptığını söyledi. Ancak ataması yapılan 13 uzmandan 4’ünün göreve başlamadığını bildiren Elçi, şöyle konuştu:

”Ataması yapılan 38 pratisyen hekimden 5’i başladı 33’i ise başlamadı. Bu başlayan 5 kişiden 3’ü de başladıkları gün istifa etti. Yani atanan 38 pratisyenden sadece ikisi göreve başladı. Diğer arkadaşlar çeşitli nedenlerden dolayı gelmedi. Şırnak’ta pratisyen hekim ihtiyacımız had safhada. Özellikle Uludere, Beytüşşebap ve Güçlükonak ilçelerimiz doktor sıkıntısı çekmekte. Cizre, Silopi ve İdil ilçelerinden bu ilçelere takviye yapmaya çalışıyoruz. Bakanlıktan da geçici doktor talebinde bulunacağız.”

Ocak ayında yapılacak olan 30. dönem doktor atamasında bakanlıktan 64 pratisyen ve 50 uzman talebinde bulunduklarını belirten Elçi, ”Atanacak doktor arkadaşlarımıza tavsiyem hiçbir şeyi kafalarına takmasınlar. Şırnak, Türkiye’nin 81 ilinden biri. Değişen hiç bir şey yok. Kaygı edilecek bir şey yok. Hatta barınma sorunlarını da elimizden geldiği şekilde gideriyoruz. Sayın valimizin girişimleri sayesinde geçen yıl Sağlık Müdürlüğümüze 42 tane ek lojman verildi. Ayrıca il merkezinde hekimevimiz var”dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.