3 ilde domuz gribi şüphesiyle ölüm

Domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınan 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Yüksek ateş şikayetiyle Beyhekim Devlet Hastanesine getirilen H.T, yapılan tetkiklerin ardından H1N1 virüsü şüphesiyle Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Burada tedavi altına alınan H.T, iki gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Çocuktan alınan numunelerin Ankara’ya gönderildiği belirtildi.

Manisa’nın salihli ilçesinde ise 52 yaşında bir kadın, H1N1 virüsü taşıdığı şüphesiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Dün Şanlıurfa’da da benzer şüpheyle hastaneye sevk edilen 82 yaşındaki Süheyla Aktar yaşamını yitirmişti. Domuz gribi şüphesiyle Şanlıurfa’da 7, Zonguldak, Hatay ve Konya’da 3 kişi tedavi görüyor.

Geçtiğimiz günlerde Çankırı, Van, Adana ve Niğde’de tedavi altındaki 8 kişi hayatını kaybetmiş, hastaların domuz gribinden öldüğü kesinleşmişti.

Adıyaman’da da 47 yaşındaki Aysel Yıldız, yüksek ateş ve kusma şikayetiyle 5 gün önce hastaneye kaldırıldı. H1N1 virüsü taşıdığı şüphesiyle yoğun bakım servinde tedavi altına alınan kadın fenalaşarak hayatını kaybetti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.