2015 Avrupa Diyabet Ödülü Prof. Temel Yılmaz’ın

Diyabet alanında yaptığı çalışma ve gerçekleştirdiği projeler nedeniyle 46 Avrupa ülkesi içinde bu ödüle Türkiye’den Prof. Dr. M. Temel Yılmaz’ın layık görülüğünü belirten Uluslararası Diyabet Federasyonu, ödülün 29 Kasım 2015’te Kanada Vancouver’da törenle verileceğini bildirdi.

Uluslararası Diyabet Federasyonu Dünya Başkanı Sir Micheal Hirst, Prof. Yılmaz’a gönderdiği mektupta, “Diyabet alanında yaptığınız araştırmalar ve diyabetle mücadele için yorulmak bilmeyen çabalarınız, gelecekte diyabetli ya da diyabet riski altındaki insanların hayatlarını daha iyi yönde etkileyeceği inancını vermektedir” dedi.

Prof. Dr. M. Temel Yılmaz, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve İ.Ü. Diyabet Araştırma ve Uygulamaları Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır.
Tip 1 ve Tip 2 diyabet alanında 350’nin üzerinde ulusal ve uluslararası yayını ve 20 nin üzerinde kitap yazarlığı vardır. Aynı zamanda Türkiye Diyabet Vakfı’nın Kurucu Başkanı olan Prof. Yılmaz, GAPDİAB ve DOĞUDİAB, Diyabet 2020: Diyabette Stratejik Vizyon ve Hedefler, DAKE (Ulusal Diyabet Akran Hasta Eğitimi Programı), Diyabet Durduralım ve Diyabet Parlamentosu gibi ulusal Projelerinin koordinatörlüğünü yapmıştır. Prof. Yılmaz, Tip1 Diyabet İmmünolojisi ve Adacık Hücre Nakli çalışmaları konusunda birçok uluslararası araştırmanın yöneticiliğini üstenmiştir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.