10 yaşındaki kıza meme kanseri teşhisi koyuldu

doktor oneri

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberinde, ülkedeki en genç meme kanseri hastası olduğu sanılan ABD’li Hannah Powell-Auslam’ın sol memesine mastektomi yapıldığı, ancak kanserin, lenf bezine sıçraması nedeniyle bir ameliyat daha geçireceği belirtildi.

Sol memesinde kaşıntı şikayeti olan Hannah’ya meme kanseri teşhisinin geçen ay koyulduğu, annesinin memede bir yumru fark ederek kızını doktora götürdüğü, alınan örneğe yapılan testlerin, kızın, yetişkinlerde görülen bir meme kanseri türüne yakalandığını gösterdiği kaydedildi.

Hannah’ya mastektominin La Miranda’daki doktorlar tarafından 7 Mayısta yapıldığı, tümörü fark eden doktorların ilk etapta küçük kızın meme kanseri olduğundan şüphelenmediği bildirildi.

Hannah Powell-Auslam, yaptığı açıklamada, hastalığını öğrendiğinde sürekli ağladığını belirterek, “Daha 10 yaşındayım. Kanserin ne olduğunu bile bilmiyordum. Anneme normal bir çocuk olmak istediğimi söyledim. Okula geri dönmek, oyun oynamak ve arkadaşlarımla vakit geçirmek istiyorum” dedi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.