Cep telefonları kanser riski taşıyor

Pittsburgh Üniversitesi Kanser Enstitüsü başkanı Dr. Ronal B. Herberman, özellikle çocukların cep telefonlarını ancak acil durumlarda kullanmaları gerektiğini savundu. Çocukların gelişmekte olan vücutları, elektromanyetik alanların olası etkilerine karşı daha hassas oluyor.
Herberman, yetişkinlerin de cep telefonlarını başlarından mümkün olduğunca uzak tutmaları gerektiğini; mümkünse hoparlör veya kablosuz kulaklıklar kullanmalarının daha sağlıklı olduğunu söyledi. Ayrıca insanların cep telefonlarını devamlı vücutlarına yakın taşımamaları gerektiğini, geceleri yastıklarının altında veya başuçlarında barındırmamaları gerektiğini de söyledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.