Down Sendromlu Çocuğum Var !

Doktorlar doğurmamam için çok söylediler doğumdan sonra cok fırça yedim,Yaptığım kötü bir şeymiş gibi neden doğurdum diye.Bilmedikleri bir şey vardı her canlı gibi onunda yaşama hakkı vardı.Onu YARADAN bana o şekilde verdi benim ne haddime beğenmedim istemiyorum demek… RABBİME bin şükür olsunki iyiki dogurmuşum ama zor günler beni bekliyordu hemde çok zor çünkü kızım sağlık sorunlarıyla doğmuştu kalbinde 2 tane büyük delik ve basınç vardı..

2 kere açık kalp ameliyatı oldu ameliyat kapısında beklemek yoğun bakımda onu öyle görmek bir anne için çok ama çok zordu RABBİM hiç bir anneye yasatmasin inşaAllah… Zor günler ALLAHIN izniyle geride kaldı artık herşey çok güzel olacak inşaAllah…Kalbinde büyük delikler olduğu için gelişimi diğer çocuklar gibi değildi kilo alımı çok azdı 12 aylıkken 5 kiloydu 2.ameliyattan sonra kilo almaya başladı..

Şuan 14 aylık olmasına rağmen oturamiyor kasları gevşek olduğu için rehabilitasyona gidiyoruz hareketlerle kaslarımızı güçlendireceğiz tabu işin bide diğer tarafı var çoğu rehabilitasyon merkezi bilinçsiz denetim yok..

Çocuklarımızı iyi yapalım derken daha zarar veriyoruz bilmeden down sendromlu aileler olarak bilinçlenmemiz lazım onlar bizim çocuklarımız canlarimiz herşey daha güzel olur ve olacak yeterki biz bilinçli olup çocuklarımızı çok sevelim onları dışlamayalım bunu onlar istemedi onlar bizim gibi mutlu oluyorlar seviyorlar ve hepsinden önemlisi üzülüyorlar onlar gunahsiz melekler ve hep tertemiz kalacaklar…

Kızıma bakıp ona iyiki RABBİM seni bana vermiş seni çok ama çok seviyorum diyorum…Hele ona Annemmm diyince gülmesini görmenizi isterdim o bnm canım neden doğurdun diyenlere verecek tek cevabım iyiki de dogurmuşum yine olsa yine doğururum…

Bence sevgi herşeyin ilacı ve her zorluğu sevgiyle asacagimizdan eminim ben kimse kimseden üstün değil.  Ama down sendromlu insanlar bizden üstün onların 1 + ları var..

saglikdanisma hakkında 20408 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.