Toplu HES Kodu Sorgulama

yazar:

kategori:

HES kodu nedir? Nasıl sorgulanır? Toplu HES Kodu nasıl sorgulanır? Toplu Hes Kodu sorgulanabilir mi? Toplu HES Sorgulama nasıl yapılır? Toplu HES Kodu sorgulaması nereden yapılır? Toplu HES Kodu Sorgulaması uygulaması var mı?

Hayat Eve Sığar (HES) Kodu, kontrollü sosyal hayat döneminde şehirlerarası yolculuk, kurum ziyareti veya bireysel iletişim gerektiren kamusal alanda bulunma durumunda COVID-19 açısından herhangi bir risk taşınıp taşınmadığı bilgisinin güvenli şekilde paylaşılmasını sağlayan ve böylece salgının takibine destek olan bir uygulamadır.

Hayat Eve Sığar uygulaması ile ziyaretçilerden HES Kodu talep edilerek uygulama üzerinden, e-Devlet üzerinden ya da karekoda dönüştürülerek bu kod sorgulanabilir, böylelikle ziyaretçilerin Covid-19 risk durumu öğrenilebilir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması >>>

HES Kodu Oluşturma

Ana menüde bulunan “HES Kodu İşlemleri” menüsünden “süreli veya süresiz” olarak HES Kodu oluşturulabilir. Oluşturulan kod paylaşılabilir veya QR kod şeklinde de okutulabilir.

hes kodu

Toplu HES Kodu Sorgulama;

Bu hizmet sayesinde; iş yeri ve işletme sahipleri, kurum ve kuruluş yöneticileri ve insan kaynakları sorumluları, organizasyon sahipleri ve ihtiyaç duyan diğer kişiler, kendileri ile paylaşılmış olan ve düzenli olarak sorgulama ihtiyacı bulunan HES Kodlarını, kendilerine özel gruplar oluşturarak toplu şekilde sorgulayabilmektedir.

Düzenli olarak sorgulama ihtiyacı bulunan HES Kodları için, e-Devlet Kapısı’ndan dilenildiği kadar HES Kodu bir kereye mahsus olarak girilir ve grup ismi verilerek olarak kaydedilir. Ardından tek tuşla kişilerin risk durumları sorgulanabilir.

Ya da HES Kodları bir Excel dosyasına listelenir, yine bir kereye mahsus olarak e-Devlet hesabına yüklenir ve tek tuşla istendiği zaman sorgulama yapılabilir. (toplu hes kodu sorgulama)

toplu hes kodu sorgulama

Sonuç Ekranı:

toplu hes sorgulama
https://ergofleks.com/toplu-hes-sorgulama-hizmeti/

Tek Tek HES Kodu Sorgulama

Ana menüde bulunan “HES Kodu Sorgulama” menüsünden sorgulanmak istenen kişinin HES kodu “2 şekilde” sorgulanabilir.

HES Kodunu “Yazarak” Sorgulama;

Alınan HES Kodu ilgili alana yazılarak sorgulama yapılabilir.

HES Kodunu “Karekod” ile Sorgulama;

Kişi uygulamada HES kodlarının bulunduğu sayfadan HES Kodunun QR kodu halini açar. Okuyacak kişi de uygulamada “Kare Kod” okut butonunu tıklayarak kare kodu okutur ve sonucu görür.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Rehberi 11.09.2020


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir