KKD Seçimi – Erkan ALTUN – Üsküdar Üniversitesi – Starline

İşyerlerimizde Meslek Hastalıkları ve İş Kazalarından korunmaya yönelik alabileceğimiz genel tedbirler dışında bireysel olarak sağlayabileceğimiz en iyi çözüm Kişisel Koruyucu Donanımlardır. Bu donanımların çalışanlarımızı amacı doğrultusunda düzgün şekilde kullanılabilmesi içinde doğru şekilde seçilmesi gerekir.

Bu hafta iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personeli olarak işyerlerinde hangi kişisel koruyucu donanımları nasıl seçilmesi gerektiği hakkında konuşacağız. Toplantıdaki konuşmacımız Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden ve aynı zamanda Starline Firması yetkilisi Sayın Erkan ALTUN.

https://www.youtube.com/watch?v=B9TN13A8ZpY

Toplantıya Katılım Linki:

Erkan ALTUN hakkında

1981 yılında Malatya’da dünyaya geldi. İlk okula Kars’ta başladıktan sonra İstanbul da devam etti. İlköğretim ve liseyi yine İstanbul da tamamladı.

Amatör futbolcu olarak hayatına devam eden ALTUN gecikmeli olarak ilk önce Malatya İnönü üniversitesinde ön lisans ve sonrasında Erzurum Atatürk Üniversitesinde Ziraat Fakültesi ve Yüksek Lisans olarak akademik kariyerine başlamış oldu.

Lisans dönemini etkin geçirip üniversitenin laboratuvar bölümünde bilime yönelme kararı alarak bu alanda yağ asitleri, amino asitler ve vitaminler üzerine çalışmalar yaparak uzmanlaştı. Bu süreçte geçimini ise yapmış olduğu çalışmaların neticesinde TÜBİTAK tan burs alarak sağladı. İstanbul’a dönmek zorunda kalan ALTUN iş güvenliğine yönelme kararı alarak 2013 de sektöre hızlı bir giriş yaptı.

İş hayatına ilk önce bir OSGB de başladı ve iki ay sonra Türkiye’nin önde gelen iş güvenliği firmalarından Starline da kendine yer buldu ve hala devam etmektedir. Firmada kişisel koruyucu donanım üzerine kendini geliştirerek ürün uzmanı ve eğitmeni olmuş aynı zaman da şirketin iş güvenliği uzmanlığını yürütmektedir.

Bu süreçte sosyal medyayı etkin kullanarak yaklaşık 70 bine yakın üyeye sahip gruplarda yöneticilik yaparak kendisine geniş bir çevre edinerek Çalışma Bakanlığı ve birçok üniversitenin dikkatini çekmeyi başardı. Bu vesile ile Üsküdar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu ve halen devam etmektedir.

Bunun yanında onlarca öğrenciye staj, 650 kişiye de iş bulma imkanı sağlamıştır. Aynı zamanda iş güvenliği uzmanlarını sınavlara hazırlayarak bu alanda 6 tane kitap yazmıştır. Almış olduğu belgeleri de etkin kullanan ALTUN Türkiye’nin yaklaşık 70 vilayetinde kamu kurum ve kuruluşlarında, fabrikalarda, üniversitelerde ve özel alanlarda çeşitli eğitim ve seminerler verdi. linkedin


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir