İşyeri Hekimleri Ücretleri Toplantı Kayıtları Yayınlandı

İşyeri hekimlerinin sorunlarını beraber işlemeye devam ediyoruz. Daha önce bir kaç sefer ele aldığımız “işyeri hekimlerinin maaş ve ücretlendirmeleri” konusunda karşılıklı görüş alışverişi yapmak üzere bu hafta 04 Mart 2021 Perşembe günü saat: 20:00’da bir Zoom Toplantı etkinliği düzendik.

toplantı maaşlar

Toplantımıza işyeri hekimliği yapmakta olan 90 civarı meslektaşımız katıldı. Çok değerli bilgi ve görüşler paylaşıldı.

Toplantımızın amacı;

  • öncelikle mevcut durumun ne olduğunu ortaya koymak
  • ücretleri daha uygun hale getirmek için çözüm önerileri almak
  • nasıl beraber hareket edebileceğimiz hakkında bir fikir birliği sağlamak
  • İzlenecek yol haritasını beraber belirlemek
  • Hepsinden önemlisi birbirimizi daha yakından tanımak
  • Birlik ve beraberlik adına fikir paylaşımını sağlayarak ileriye dönük bir yeni tanışıklıklar sağlamaktır.

Hekimler olarak gerçekten zor bir süreçten geçiyoruz. İş yükümüz artmış ve çalışma şartlarımız oldukça zorlaşmıştır. Her ne kadar bir birimizle sosyal ağlar ve telefon uygulamaları sayesinde iletişim kurmaya çalışıyorsak da yazılı dil aramızdaki mesafeyi kaldırmıyor.

Amaç her ne kadar ücretlendirme ve maaşlar olsa da işyeri hekimleri arasında daha sıkı bir iletişim ağı kurulmasını sağlamaya çalışıyoruz. Böylece hekimlerin birlik ve beraberliğini sağlayarak geç kalınmış bir gücün ortaya çıkmasını sağlamak istiyoruz. Böylece özlük haklarımızın iyileştirilmesi için tek ses haline gelebileceğimize inanıyoruz.

Toplantı 3 Bölümden oluşacak;

ilk bölümde SEKA Akademi tarafından işyeri hekimleri arasında yapılan araştırma sonuçları üzerinden mevcut durumu ortaya koymaya çalışacağız.

ikinci bölümde ise karşılıklı diyologlarla mevcut durumu şekillendirip çözüm önerileri arayacağız. Söz almak isteyen herkesin diyeceklerini dinleyip ortak hareket tarzının ne olduğunu belirlemeye çalışacağız.

Son bölümde toplantı sonunda çıkan sonuçları maddeler haline getirerek ilk adımı atmaya çalışacağız. Bir sonraki toplantı için beklenti ve gündeme karar vererek toplantıyı bitirmeyi hedefliyoruz.

Toplantıda Herkes Birbirini Tanıyor mu?

Eğer diğer sağlık kurum ve kuruluşlarının eğitim toplantılarına katılıyorsanız, muhtemelen tanıdığınız bir kaç kişi olacaktır. Ama bu tarz, hekim sorunlarını direk ele alan açık bir toplantı ilk defa yapılacağı için muhtemelen ilk defa karşılaştığımız meslektaşımız çok olacaktır.

Umarım güzel bir başlangıç ve hoş bir sohbet olur…


Yorumlar

“İşyeri Hekimleri Ücretleri Toplantı Kayıtları Yayınlandı” için bir yanıt

  1. […] İşyeri Hekimliğinde Ücretlerle ilgili Yazımıza bir göz atın… […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir