Vertetrac

Üç boyutlu traksiyon ve hareket ile boyun ve bel fıtığının tedavisi 

Boyun ve beldeki omurların arasında bulunan disklerin ortasında bulunan peltemsi kıvamdaki çekirdek kısmın, onu saran çeperin yırtılmasıyla, dışarı çıkıp kola veya bacağa giden sinir köklerini sıkıştırmasına boyun veya bel fıtığı adı verilir.

Çıkan bu parçanın tekrar yerine getirilmesi, sinirlerin sıkışmadan kurtarılabilmesi için önceden beri traksiyon (çekme) kullanılır. Traksiyon cihazları çekim etkisiyle omurları birbirinden ayırarak fıtıklaşan diskin yerine getirilmesi için kullanılır. Geleneksel traksiyon uygulamaları yatarak veya oturarak yapılır. Hasta hareket etmez.

Yeni geliştirilen “ vertetrac ” cihazları geleneksel traksiyon gibi bir taraftan omurları ayırırken bir taraftan da fıtıklaşan parça üzerine baskı yaparak diskin yerine gelmesini hızlandırır. Ayrıca bu uygulama sırasında hasta hareketsiz kalmayıp koşu bandında yürüdüğü için kaslar çalışarak karın ve sırt kasları güçlenir ve iyileşme daha da hızlanır. 

[box type=”info” ]Vertetrac’ın kullanımı ve avantajları

  • Vertikal (dikey), horizontal (yatay), simetrik ve asimetrik çekimseçenekleri sunar.
  • Her seans sadece 20 dakikadır.
  • Harekette tam serbestlik sağlanır.
  • İlaç, hastanede yatma veya ameliyat ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Emin ve etkili bir tedavidir.
  • Hasta serbestçe hareket edebilmekte ve daha az zamanda sonuç alınmaktadır.[/box]
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.