Mutlu Olmaya HerŞeyden Çok Önem Verin !

Mutluluk arayışına yönelik olarak uyarlanmaları koşuluyla, bu ilkelerin neşeli bir kişiliğe büründüremeyeceği bir kişi söz konusu olamaz.

Para kazanmaya dost kazanmaktan daha çok değer verenler, ruhsal dengelerinin başkalarınca bozulmasını önleyemeyenler, yabancılara gülümsemekten çekinenler, eğlenceyi kendilerine yasaklayanlar, sıraladığımız ilkeleri bütünüyle uygulamaya koymada zorlanacaklardır.

Ne var ki tüm içtenliğiyle daha neşeli bir kişilik yaratmak isteyenler, amaçlarına ulaşmada ve mutluluğu yakalamada hiç zorluk çekmeyeceklerdir.

Yeni düşünce diye bilinen pragmatik psikoloji akımının önde giden savunucularından şair Ella Wheeler Wilcox şöyle diyor: “Sağlıklı, zengin, çevresine yararlı ve becerikli bir kişi olmayı kafanıza koyduysanız, hiçbir şey ve hiç kimse sizi yolunuzdan alıkoyamaz. Yeter ki çabalamaktan ve beklemekten usanmayın.”

saglikdanisma hakkında 20408 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.