Çocuklarda Göz Yaralanmaları İlkyardım !

Eğer çocuğunuzun gözüne herhangi bir kimyasal madde temas ederse ya doktorunuzu arayın ya da çocuğunuzu bir acil servise götürün. Göz sağlığı son derece önemlidir.

Korneada çizikler belirti ve bulguları;

Eğer çocuğunuzun korneası çizilmişse doktorunuzu arayın ya da kesin tanı ve gerekiyorsa tedavi için çocuğunuzu acil servise götürün.

Eğer kesik büyükse ve rengi mavi ile siyah arası olmuşsa doktorunuzu arayın ya da çocuğunuzu acil servise götürün; profesyonel tedavi gerektiren gözyaşı kanalı ya da sinir zedelenmesi olabilir.

Eğer yabancı cismi (kir, kum vb.) çıkartamıyorsanız doktorunuzu arayın ya da çocuğunuzu acil servise götürün.

saglikdanisma
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.