Mide Fıtığı Nedir Belirtileri Tedavisi ?

Mide Fıtığı Karın ile göğüs boşluğu içindeki organları diyafram adı verilen kas birbirinden ayırmaktadır. ( Sinidirim Sistemi Hastalıkları )

Normalde karın boşluğu içerisinde yer alan midenin bir kısmının göğüs boşluğu içine girdiği duruma, mide fıtığı adı verilir. Şişmanlarda, kronik kabızlık çekenlerde, hamilelerde sık görülür.

Mide fıtığı sorunu çeken hastaların bu durum farketmeleri, yani mide fıtığı olduklarını anlamaları zaman alabilir, çünkü mide sorunu çeken hastalar fazlaca mide hastalığı olduğu için tam teşhis için hekime görünmelidirler.

Mide fıtığı ve mide sorunları günümüzde her yaştaki bireylerde mevcuttur, bu durum sağlıksız beslenme fast food kültürü ve gelişen dünyanın kapitalist atıkları yüzünden kaçınılmaz olmuştur. Bu anlamda aslında mide fıtığının ilk sebepleri yanlış beslenmedir.

Fıtıklaşmanın olduğu bölgede ağrı, az yemekle doygunluk hissi olabileceği gibi hiçbir şikayete de sebep olmayabilir. Olası şikayetler ilaçla tedavi edilebilir. Ağır şikayetlerde ve ciddi komplikasyonlarda ameliyat tavsiye edilir.Ameliyat aşamasında fazlaca sorun çıkmaz, fıtık ameliyatları günümüzde sorunsuz yapılabilmektedir.

Çünkü günümüzde teknoloji ile birlikte birçok ameliyat evresi gibi fıtık ameliyatı da rahat ve sorunsuz yapılabilmekte, devamla kalıcı etki oranları az olmaktadır. Önemli olan mide fıtık teşhisinin net bir şekilde konulmasıdır.

Mide Fıtığı kronik kabızlık çekenler vede hamilelerde sık görülür..

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.