Manuel Terapi

Sinir sistemi ve nörolojik sendromlardan meydana gelen ağrıların  giderilmesinde uygulanan bir tıp yöntemidir. Son yıllarda tıp dünyasında doktorların kullandığı metotlardan biridir. Sistemin en önemli özelliği elle his ederek rahatsız olan bölge’yi tedavi edmesidir. Omurga, eklem, kas sistemi, bağ dokularda oluşan rahatsızlıklarda etkili bir yöntemdir.

Manual terapinin özelliği hastayı hastanede, kliniklerde farmakolojik yollarla tedavi etmeyip ilk başlangıçta kısmen ilaçsız, tedavinin ilerleyen safhalarında  ilacı tamamen kesip hastayı sağlığına kavuşturmaktır.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.