Yaşınızı Yüzünüzden Silen Uygulamalar

Genç cildi ile dikkat çeken yaşını almış yıldızların sırrı artık çözülüyor. Öyle ki günümüzde uygulaması her geçen gün daha pratik ve ekonomik bir hal alan cildi gençleştirici yüz işlemleri daha sık kullanılıyor. Peki, parlak ve bakımlı bir cildin sırrı ne? Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel’e göre en sık kullanılan üç çeşit yöntem bulunuyor.

Moleküler, Enzimatik ve Hücresel cilt yenileme işlemleri en revaçta olan uygulamalar arasında. Bu üç yöntemin bir arada ya da tek tek yılda bir kere yapılmasının cildin yaşlanmasını önlemek için çok faydalı olduğunu altını çizen Yücel, cerrahi olmayan bu işlemlerin muayene ortamında yapılabildiğini anlatıyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.